TR / EN
İşlik

 

İşlik, İ.D.E.A Kadıköy konsepti ile örtüşecek şekilde, etkileşimi, öğrenmeyi, deneyimi, üretimi, paylaşımı ve dayanışmayı temel alan, kamuya ait, paylaşımlı, erişilebilir bir ortak çalışma alanıdır. 

İşlik’te çalışanlar, birbirleriyle ve kamuyla etkileşime giren, birlikte ve birbirinden öğrenen, deneyim aktarımında bulunan, tartışma ortamı yaratan ve birlikte üreten İşlik Topluluğu’nu oluşturur.

İşlik'te çalışanlar, hem bireysel hem de toplumsal fayda için çalışmayı ve üretmeyi hedefler. Bu nedenle, İşlik Topluluğu oluşturulurken, farklı alanlarda eğitim görmüş, farklı ilgi ve uzmanlık alanlarından, mesleklerden kişilerin bir araya gelmesi hedeflenmektedir. Topluluğun her üyesinin hem kendi hem de topluluğun diğer üyelerinin üretim süreçlerini desteklemesi beklenmektedir.

İşlik alanı aylık ve hafta sonu olmak üzere iki hizmet paketi sunmaktadır.

Aylık kullanım, ayın ilk günü başlayarak, 30 günlük haftanın 7 günü 09.00 – 23.00 saatleri arasında kullanımı kapsamaktadır.

Hafta sonu kullanımı, 1 ay içerisinde 4 Cumartesi – Pazar olmak üzere 09.00 – 23.00 saatleri arasında kullanımı kapsamaktadır.

 

İŞLİK'TE NE VAR?

 

 

Aylık kullanım hizmetleri;

 

 

Hafta sonu kullanım hizmetleri;

 

İşlik alanımıza, Kadıköy Belediyesi tarafından belirlenen “ücret tarifesi” karşılığında dâhil olunur. İ.D.E.A Kadıköy İşlik alanımızda sağlanan aylık ve hafta sonu hizmet paketlerinden faydalanmak için başvuru formumuzu doldurabilirsiniz.

 

Not: İşlik başvurularının değerlendirme süreci kurulumuz tarafından her ayın 3. haftası yapılmaktadır. Gerçekleştirmiş olduğunuz İşlik başvurunuzun değerlendirme sonucu başvuruyu gerçekleştirdiğiniz ayın 4.haftası tarafınıza bildirilecektir.