İ.D.E.A.’YA KATIL
TR / EN
Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Etkinliği

 

12.10.2017 - 10:00

Avrupa Konseyi’ne üye ülkelerce 2007 yılından beri kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası’nın bu yılki teması “Vatandaş katılımı, Danışma ve Dayanışma” olarak belirlendi. Yerel demokrasinin gelişmesi amacıyla gerçekleştirilen haftada Avrupa Konseyi, 12 Yıldız Şehri unvanına uygun şehirleri belirliyor.

Kadıköy Belediyesi, haftaya geçtiğimiz günlerde hizmete açılan ortak çalışma mekanı İ.D.E.A Kadıköy’de gerçekleşen Hazine Avı Oyunu DA(YA)NIŞMA adlı oyunla ile katıldı. Oyunda bir refakatçi eşliğinde dört takıma ayrılan katılımcılar İ.D.E.A Kadıköy’den yola çıkarak Moda’yı gezdi. Rota belirlemeden semti dolaşan grupların yol/ yön seçimlerini neye göre yaptıkları refakatçiler tarafından not alındı. Uğrama noktalarını içeren listelerde bazı uğrama noktaları belirtilmeyerek boşluk bırakıldı ve bu kısımlarda uğranacak noktayla alakalı bir soru soruldu. Uğrama noktaları bitirildikten sonra gruplar
İ.D.E.A Kadıköy’e geri döndü ve kendi rotalarını açıkladı.

Oyunun sonunda refakatçiler grupların davranışlarını açıkladı ve farklı yaş gruplarının Moda’yı nasıl algıladığına dair haritalar üzerinden kısa sunumlar gerçekleştirdi.